אודות אורי כץ עוז

עו"ד אורי כץ עוז בעליה של חברה לייעוץ עסקי וליווי עבור חברות סטארטאפ בשלבים שונים של פיתוח מוצר. כץ עוז שותף להמצאת מספר פטנטים טכנולוגיים בתחומם מדעי החיים , ומכהן כדירקטור במספר חברות.

קורות חייו

אורי כץ עוז נולד בקיבוץ נחל עוז, וגדל והתחנך בבית ספר איזורי שער הנגב. לאחר שסיים את לימודיו בתיכון ועשה שנת שירות בתנועת הצופים, התגייס לצה"ל בשנת 1984 ושירת בחיל האוויר כטייס מסוקים.

לאורי כץ עוז תואר LL.B במשפטים ותואר B.A במנהל עסקים עם התמחות בשיווק, שניהם מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. בין היתר התמחה בלימודיו במשפט מסחרי.

לעו"ד כץ עוז ניסיון עשיר בתחומי הננו-טכנולוגיה, השקעות, סטארט אפים, בניית חברות והכנתן למיסחור והובלת תהליכים עסקיים ובניהם תהליכי   turnaround ו-reconstruction.

אורי כץ עוז
 

ניסיון מקצועי
 

בשנת 2000 החל כץ עוז לשמש כמנהל תחום מדעי החיים בקרן הון הסיכון 'טכנופלס ונצ'רס'. בשנת 2002 ניהל את 'נייקסט', חברת ננו-טכנולוגיה שפיתחה פתרונות מתקדמים למגוון רחב של יישומים רפואיים.
בשנת 2005 הקים את חברת עוז מ.א.ה בע"מ, חברה להשקעות ויזמות עסקית, המספקת שירותים לחברות וליחידים, בהם ייעוץ, ניהול וליווי עסקי. כיום כץ עוז מכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה.

חברת עוז מאה רכשה את חברה 'גרנות ונצ'רס', העוסקת בהשקעות, עידוד ומינוף של טכנולוגיות חדשניות הטומנות בחובן פוטנציאל גבוה, בעיקר בתחומי התוכנה והרפואה ותוך התמקדות בפיתוחים טכנולוגיים אשר מאפשרים ייעול ביצועים וצמצום עלויות תוך הקטנת פגיעה באיכות הסביבה.
גרנות ונצ'רס משקיעה בשלל מיזמים טכנולוגיים עוד בשלבים מוקדמים של פיתוחם, באמצעות שירותי תמיכה, ניהול השקעות, מחקר ופיתוח ומיסחור בשוק.

בשנת 2015 הקים את חברת IDefend הפועלת בתחום אבטחת המידע. החברה מספקת פתרונות טכנולוגיים בתחום האותנטיקציה.

כץ עוז משמש כדירקטור במספר חברות ביניהן גרנות ונצ'רס, 'אי איי טייפ', 'VNT',  'סקרים טכנולוגיות', 'IDefend', 'ניטור מדיקל' ועוד.

למען הקהילה
 

אורי כץ עוז מתנדב בפעילויות שונות למען הקהילה. ממקימי 'היכל החדשנות', עמותה השואפת לקדם את תדמיתה של ישראל בעולם בתחומי החדשנות, על ידי הצגת ההתקדמות התעשיית, המדעית והטכנולוגית בישראל.

כץ עוז חבר בעמותת 'פניני חוכמה', המבקשת לעודד ולקדם את תחום הננו-טכנולוגיה בישראל מתוך רצון להגשים את חזונו של מר שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל לשעבר, שזיהה את הפוטנציאל הטמון בתחום וצפה את חשיבותו לעתיד המדינה ובטחונה.

אורי כץ עוז נוהג גם להקדיש מזמנו להרצאות בבתי ספר בנושאים הקרובים לליבו בניהם חשיבות השירות הצבאי ואזרחות טובה, כדי לעודד את בני הנוער להיות מעורבים בחברה והעלאת המוטיבציה להתגייס לתפקידים בעלי משמעות אשר ימצו את הפוטנציאל שלהם בצבא.